Startside Søg Bolig Servicepakker Bil, Fly og Forsikring Information ved leje Seværdigheder Boligejere Om os Kontakt

 
     
 

Find byen på kortet     Læs mere om Caleta de Velez     Se flere boliger i Caleta de Velez

 
 
 
 

Alle Boliger  |  Alle rækkehuse  |  Ref. 174 Casa Baviera  |  Fotogalleri  |  Kalender  |  Kontakt  |  Reservation

 
         
 

Rækkehus "Casa Baviera"
I Caleta de Velez
4 soveværelser - 8 sengepladser - 3 badeværelser -
FRI INTERNET
ref. 174

 
     
 


 

 
 

 
 

 

Beliggende ved Baviera Golf, lystbådehavn og strand!
Charmerende rækkehus på 129 m2 beliggende i det lille smørhul; Caleta de Velez, lige uden for Torre del Mar


Boligen:


Huset indeholder i stueetagen en entré, stue med bl.a. satellit-tv, DVD hyggeligt sofamiljø samt spisebordsplads til 8 personer. Desuden finder man et meget veludstyret køkken samt badeværelse. På 1. sal finder man 4 dobbelte soveværelser alle med garderobeskab samt yderligere 2 badeværelser begge med bl.a. karbad. Det ene soveværelse har badeværelse en-suite og en tilstødende balkon med udsigt til Marinaen og Middelhavet.

Foran huset hører et dejligt terrasseområde med bl.a. markise og en mindre p-plads. Bag boligen er der et meget velholdt fællesområde der bl.a. indeholder 2 mindre legepladser for børnene samt et swimmingpoolområde med både en større pool samt et separat børnebassin. Hele fællesområdet er indhegnet og kun for områdets beboere samt gæster.

Huset ligger som tilstødende urbanization til Baviera Golf og rigtig godt placeret i forhold til Marinaen og stranden, der ligger kun ca. 300 meter derfra. Marinaen har alt fra en Michelin-restaurant til flere traditionelle og charmerende spanske restauranter samt isbar og caféer.

Desuden er Caleta de Velez vokset sammen med den mere kendte by Torre del Mar, hvor man bl.a. finder et stort udbud af butikker, restauranter, banker og gode indkøbsmuligheder.

Golf, lystbådehavn, strand, Michelin-restaurant m.m.

En dejlig bolig placeret i et centralt og roligt lille smørhul.

 

 
     
 

Terrasse og balkon:

 

 
 

4 soveværelser og 3 bad

 

 
 

Stue og veludstyret køkken:

 

 
  2 fælles swimmingpools og 2 legepladser:

 
 
     
 
 
     
 

Området:

I bjergene i det sydlige Andalusien finder du alt det charmerende ved Spanien, og et utrolig varieret landskab. Du har kort afstand til kysten, hvis du vil bade i Middelhavet og kun et par timers kørsel til Sierra Nevada, hvor du kan stå på ski fra december til april.
Men alle årstiderne er pragtfulde  Andalusien, hver med sin helt egen charme. Naturen er rig på frugttræer som mandel, appelsin, mandarin, citron, avokado, oliven m.m. og mange af træerne står i vejkanten og nærmest beder dig om at plukke en saftig frugt.
 

 
     
 
Oversigt Ref. 174
Område: Øst for Malaga
By: Caleta de Velez
Type: Rækkehus m/fælles swimmingpool
Etager: 2
Terrasse: Ja samt balkon
Swimmingpool: Ja fælles samt separat børnebassin
Andet: 2 mindre legepladser
   
SOVEVÆRELSER: 4
Sovepladser: 8
Mulige opredninger: 0
Max. antal personer: 8
   
BADEVÆRELSER: 3
 
AFSTANDE: (ca. angivelser) 
Indkøb: 1 km.
Strand: 300 meter
Golf: 1 km.
Malaga/lufthavn: 40 km.
   
BEMÆRK: Husdyr - forespørg venligst.
Leje af bil: Anbefales (kraftigt) >>
Fører- /bilisterfaring: Let erfaret fører >>
INDVENDIGT I BOLIGEN
KØKKEN:  
Komfur El/gas/keramisk: Keramisk
Køle-/fryseskab: Ja
Separat fryser: Ja
Ovn: Ja
Mikrobølgeovn: Nej
Opvaskemaskine: Ja
Vaskemaskine: Ja
Andet: Kaffemaskine, brødrister, El-kedel
røremaskine, blender, citruspresser
OPHOLDSRUM INDEHOLDER:
TV, satellit, DVD, musikanlæg, FRI INTERNET
Øvrigt: strygejern, strygebræt, klapvogn
OPVARMNING: Olieradiatorer
KØL: -
   
UDVENDIGT - FÆLLES OMRÅDE
Swimmingpool: Ja samt separat børnebassin, bruser og toiletter.
  2 mindre legepladser i fællesomr.
Andet: Udendørs grill, 2 solsenge på balkon.
   
 
 

 
Priser  
1/11 - 1/3 € 299 / DKK 2243 / uge
1/3 - 15/6 € 399 / DKK 2993 / uge
15/6 - 15/9 € 790 / DKK 5925 / uge
15/9 - 1/11 € 399 / DKK 2993 / uge
   
Jul og nytårs-ugen € 399 / DKK 2993 / uge
   
Slutrengøring € 90 / DKK 675 / i alt
Sengelinned og håndklæder - valgfrit € 14 / DKK 105 / pr. person
   
Langtidsleje:  
November til og med maj € 799 / DKK 5993 pr. måned + forbrug
   
 
     
 

Alle Boliger  |  Alle rækkehuse  |  Ref. 174 Casa Baviera  |  Fotogalleri  |  Kalender  |  Kontakt  |  Reservation

 
     
 

Find byen på kortet     Læs mere om Caleta de Velez     Se flere boliger i Caleta de Velez     Se flere rækkehuse     Se alle boliger

 
     
 

Ønsker du lidt mad klar i køleskabet ved ankomst?
Mangler du en barneseng, barnevogn el. lign?

Klik her >>>

 
     
 

Leje af bil     Rejseforsikring     Flyselskaber

 
         
 

SITEMAP