Startside Søg Bolig Servicepakker Bil, Fly og Forsikring Information ved leje Seværdigheder Boligejere Om os Kontakt

 
     
 

Find byen på kortet     Læs mere om Canillas de Aceituno     Se flere boliger i Canillas de Aceituno

 
 
 
 

Alle Boliger  |  Alle Villaer  |  Ref. 154 Finca Las Nenas  |  Fotogalleri  |  Kalender  |  Forespørg / Reserver

 
         
 

Villa-Finca - "Las Nenas"
I bjergene ved Canillas de Aceituno
3 soveværelser - 6 sengepladser (max 8 personer) - 2 badeværelser -
FRI INTERNET
ref. 154

 
     
 


 

 
 

 
 

 

Veludstyret Spansk Kvalitets Villa!
Virkelig et pragtfuldt stort hus beliggende i absolut smukke omgivelser med Panorama udsigt over de pragtfulde Andalusiske bjerge og landsbyen Canillas de Aceituno. Helt særegent er denne finca udstyret med bl.a.; fri Internet, A/C i de fleste rum, satellit TV med bl.a. DR 1.
Ekstra velegnet hvis man ønsker at opleve det originale Spanien i en kvalitetsbolig.

 

Boligen:
Som nævnt er dette en absolut meget veludstyret finca, beliggende 4,5 km. fra charmerende spansk bjerglandsby Canillas de Aceituno, og en halv times kørsel fra kysten i Torre del Mar.

Boligen indeholder et stort og flot køkken med bl.a. mikroovn og opvaskemaskine. Opholdsstuen er flot møbleret med bl.a. sofakrog, satellit TV med bl.a. DR1, DVD og en hyggelig pejs. Desuden indeholder opstuen spisebordplads til 6 personer samt et skrivebord hvorfra du enten kan skrive postkort eller gå på Internettet.

Der findes 3 flotte soveværelser, hvoraf ét har dobbeltseng, garderobe, kommode samt badeværelse en-suite. I de to andre soveværelser findes henholdsvis 2 enkelt senge, garderobe og reol, og i det tredje soveværelse findes en futon til 2 personer og garderobe.

Der er i øvrigt installeret A/C i praktisk talt hele huset, hvilket vil sige i køkkenet, opholdstuen, 2 af soveværelserne og i 1 af badeværelserne.

Udenfor findes der et flot swimmingpoolområde placeret midt i Andalusiens smukke natur, overdækket terrasse, udendørs ovn og grill. Desuden hører et lille udehus til boligen, hvor du finder vaskemaskinen og en kummefryser. Terrassemøbler er der rigeligt af.

Huset er utrolig smukt og både indvendigt som udvendigt findes flere smukke detaljer, som er med til at gøre denne bolig til en af Andalusiens perler, og det perfekte sted for en vellykket ferie.

 
     
 

Dejligt udeareal:

 

 
 

Soveværelserne:

 

 
 

Stort køkken og flot stue:

 

 
  Spanske detaljer:

 
 
  Fantastisk udsigt:


Mandeltræer i flor i januar/februar måned. Andalusiens natur er bedårende på alle tider af året.
Ønsker man virkelig ro til at lade batterierne op på sin ferie, fås det ikke skønnere. Her kan man alt fra at finde ro i sin sjæl til at hygge sig og have det sjovt sin familie og venner.

 
 

Området:

I bjergene i det sydlige Andalusien finder du alt det charmerende ved Spanien, og et utrolig varieret landskab. Du har kort afstand til kysten, hvis du vil bade i Middelhavet og kun et par timers kørsel til Sierra Nevada, hvor du kan stå på ski fra december til april.
Men alle årstiderne er pragtfulde  Andalusien, hver med sin helt egen charme. Naturen er rig på frugttræer som mandel, appelsin, mandarin, citron, avokado, oliven m.m. og mange af træerne står i vejkanten og nærmest beder dig om at plukke en saftig frugt.
Området om Canillas de Aceituno er fyldt med olivenlunde, og du kan besøge mange oliemøller på "Ruta de Aceite". Desuden ligger der et meget stort naturreservat, der indbyder til vandreture og picnic eller det lidt mere ekstreme som klatring og canyoning, i udkanten af Canillas de Aceituno.
 

 
 

 

 
 
Oversigt Ref. 154
Område: Øst for Malaga
By: Canillas de Aceituno
Type: Villa m/swimmingpool
Etager: 1
Terrasse: Ja
Swimmingpool: Ja
Andet: Parkering ved boligen.
   
SOVEVÆRELSER: 3
Sovepladser: 6
Mulige opredninger: 2
Max. antal personer: 8
   
BADEVÆRELSER: 2
 
AFSTANDE: (ca. angivelser) 
Indkøb: 4,5 km.
Strand: 25 km.
Golf: 24 km.
Malaga/lufthavn: 58 km.
   
BEMÆRK: 1000 meter grusvej til boligen
  Asfalteret bjergvej til byen
INDVENDIGT I BOLIGEN
KØKKEN:  
Komfur El/gas/keramisk: Gas
Køle-/fryseskab: Ja
Separat fryser: Ja - kummefryser
Ovn: Mini-ovn samt udendørs ovn.
Mikrobølgeovn: Ja
Opvaskemaskine: Ja
Vaskemaskine: Ja
Andet: El-Kedel, kaffemaskine, brødrister,
toaster, frugtpresser, strygejern og strygebræt
OPHOLDSRUM INDEHOLDER:
TV, satellit med bl.a. DR1, DVD, musikanlæg
FRI Internet. Barneseng og 1 opredning følger med i prisen.
OPVARMNING: A/C i det meste af boligen, pejs
KØL: A/C i det meste af boligen
   
UDVENDIGT
Swimmingpool: Ja
Andet: Overdækket terrasse, terrasse-
  møbler, udendørs ovn, BBQ
   
 
 

 
Priser  
nov-dec-jan-feb € 679 / DKK 5093 / uge
mar-apr-maj-sep-okt € 822 / DKK 6165 / uge
juni-juli-august € 965 / DKK 7238 / uge
Jul, nytår og påskeugen € 965 / DKK 7238 / uge
   
Slutrengøring €  70 / DKK   525 / i alt
Sengelinned og håndklæder - valgfrit €  14 / DKK   105 / pr. person
   
 
     
 

Alle Boliger  |  Alle Villaer  |  Ref. 154 Finca Las Nenas  |  Fotogalleri  |  Kalender  |  Forespørg / Reserver

 
     
 

Find byen på kortet     Læs mere om Canillas de Aceituno     Se flere boliger i Canillas de Aceituno     Se flere villaer     Se alle boliger

 
     
 

Ønsker du lidt mad klar i køleskabet ved ankomst?
Mangler du en barneseng, barnevogn el. lign?

Klik her >>>

 
     
 

Leje af bil     Rejseforsikring     Flyselskaber

 
         
 

SITEMAP